حسابداری

حق بیمه چیست و چگونه محاسبه می شود

 

کلیه مزایا و وجوه نقدی و غیر نقدی دائمی که با هر اسمی به صورت حقوق و دستمزد، کارمزد و کارآموزی در برابر کار به شخص بیمه شده پرداخت می شود، شامل کسر حق بیمه می باشد، در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

تعریف حق بیمه:

بر اساس ماده 2 مقررات تامین اجتماعی، حق بیمه نوعی وجه است که کارفرما به خاطر بیمه اجتماعی کارمندان، از حقوق آن ها کم کرده و سهم خویش را به آن اضافه می کند و به ادارات تامین اجتماعی می پردازد.

مقدار حق بیمه 30 درصد از حقوق دریافتی کارمند است که بخاطر برخی خدمات مثل بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی 12 درصد، فوت پیش از بازنشستگی 2 درصد، درمان 9 درصد، بیمه مربوط به بیکاری 3 درصد و سهم بیمه شدن 7 درصد است.

استهلاک چیست؟

 

داراییهای ثابت با گذشت زمان و با استفاده دچار فرسودگی ؛ فرسایش و کهنگی ناشی از استفاده خواهند شد و به تدریج فایده خود را از لحاظ انجام دادن عملیات یک موسسه از دست می دهند.

 

حسابداری سعی می کند این کاهش فایده رسانی این داراییهای ثابت را به روش معقول و منطقی محاسبه کند که به آن هزینه استهلاک می گویند.

کلاه ایمنی قرارداد کجاست؟

 

یکی از مشکلات اساسی بسیاری از واحدهای اقتصادی نسبتا کوچک و اشخاص حقیقی ضعف در رعایت اصول انعقاد قرارداد است. این مجموعه ها شاید در کلیات و موضوع قرارداد مشکلی نداشته باشند ولی در بندهای تخصصی مانند مالیات و بیمه و فسخ مشکل دارند.این خیلی ایده آل است که ما  قراردادهای خودمان را از نگاه حقوقی ایمن سازی کنیم چون قطعا مشاورین حقوقی و وکلای محترم قطعا به مورد بیمه و مالیات اشرافیت و توجه دارند ولی شما بعنوان کارشناس مالی و حسابداری باید از اعمال ضرایب مربوط متغیرهای بیمه و مالیات باید توجه بیشتری نسبت به یک وکیل داشته باشید. متاسفانه مشاوره نادرست برخی از مشاورین در خصوص میزان تعلق مالیات و بیمه مزید بر علت می شود و باعث می شود در حسابرسی بیمه و تشخیص مالیات از سوی این دو سازمان، متوجه اشتباهات خود شوند.

عدم شناسایی ذخیره مالیات در دفاتر چه عواقبی برای کارفرما دارد؟

 

همانطور که میدانیم هر شرکتی در راستای فعالیتهای خود سود یا زیانی کسب می نماید و بر اساس عملکرد خود ملزم به پرداخت مالیات به اداره دارایی می باشد.شناسایی مالیات و پرداخت آن به اداره دارایی بر مبنای سود اعلامی محاسبه و لحاظ می گردد.شرکت هایی که زیان ده هستند ملزم به پرداخت مالیات نمی باشند.بحث مالیات برای هر شرکتی به قدری حائز اهمیت می باشد که افراد چه حقیقی و چه حقوقی در این مقوله از مشاوران خبره و متخصص بهره می جویند، چون ممکن است در اثر سهل انگاری یا نداشتن آگاهی لازم در زمینه مباحث مالیات و حسابداری،شرکت ها جریمه های سنگینی را متحمل شوند در این متن می خواهم در مورد شناسایی مالیات اندکی صحبت نمایم. 

کد اقتصادی چیست و چطور کد اقتصادی بگیریم ؟

 

کد اقتصادی چیست و چطور کد اقتصادی بگیریم ؟

اخذ کد اقتصادی برای همه اشخاص حقوقی و حقوقی مشمول قانون مالیات های مستقیم در زمینه فروش کالا یا خدمات (صادرات و واردات) که نیازمند دریافت کارت بازرگانی، شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی، صدور فاکتور، متعهد به ارائه اظهارنامه مالیاتی، ارزش افزوده و اخذ قرارداد با مراکز دولتی هستند، الزامی است و ۱۲ رقم است و سازمان امور مالیاتی صادر می کند و مثل شناسه ملی شرکت ها، منحصر به فرد است.

 

ارائه فاکتورها یا صورت حساب ها با کد اقتصادی جعلی، پیگرد قانونی سنگین دارد. اگر شرکتی ثبت کردید، ۶۰ روز برای دریافت کد اقتصادی ، مهلت دارید. اگر هیچ فعالیت  و عملکردی هم ندارد، باز هم باید  به حوزه مالیاتی در محدوده آدرس قانونی شرکت مراجعه و پرونده مالیاتی تشکیل داده اما الزامی برای دریافت کد اقتصادی ندارید.

برای دریافت کد اقتصادی ، باید پیش ثبت نام در سامانه tax.gov.ir انجام داد و مدارک را به صورت اینرنتی، آپلود نمود. مزایا و جرایم تخلفات کد اقتصادی در این گفتار سایت محاسبان تلاشگر خبره ارائه شده است تا راهنمای مودیان حقیقی و حقوقی  ملزم به دریافت کد اقتصادی در سراسر کشور باشد. بعضی از فعالیت‌ها، نیاز به کد اقتصادی ندارد که در این گفتار، معرفی شده است.

موقعیت ما

اطلاعات تماس

 آدرس : کرج -طالقانی جنوبی-خیابان قیام-ساختمان گلها- طبقه هفت - واحد28

 تلفن :  026.32735426

 همراه: 09375732447

 

درباره ما

 شرکت هستی حسابان مهر با حضور جمعی از مدیران مالی، حسابداران مجرب و کارشناسان کارآمد به منظور ارائه خدمات در زمینه حسابداری شرکت ها و اشخاص حقیقی ، امور مالی و مالیاتی ، بیمه ای ، راه اندازی سیستم حسابداری و کمک به شرکت ها در استخدام حسابدار مجرب و قابل اطمینان با قابلیت متناسب سازی با نیازهای خاص شرکت ها و اشخاص تشکیل گردید ادامه مطلب

TOP 

طراحی لوگو, طراحی آرم تجاری, پله برقی, ضد کف, طراحی ست اداری, فروش قطعات cnc, فیلمبرداری صنعتی, تسمه بسته بندی, سود پرک, پوشش ضد حریق, طراحی سایت, سختی گیر مغناطیسی, طراحی کاتالوگ حرفه ای, خدمات برش لیزر, ایزوگام دولایه, ایزوگام پلیمری, ایزوگام bpp, ایزوگام bof, قیمت طراحی کاتالوگ, کمپرسور اسکرو, نصب سازه فلزی, نصب اسکلت فلزی, کمپرسور اسکرو,